Informace o nás

Jsme skupinka lidí, kteří se scházejí za účelem oslavit Boha zpěvem při mši, seznámit se, prohloubit víru, upevnit kamarádství, zabavit se, tvořit společenství. Skoro každou neděli po mši (tj. od 9h ráno, vyjma velké prázdniny a zimní období) cvičíme různé písničky z Hosan, Koinonie a vlastních notových zdrojů. Pokud Tě baví zpívat nebo pokud umíš hrát na nějaký hudební nástroj, neváhej a přidej se k nám! Každy i méně šikovný zpěvák či hudebník je vítaný! (aneb učený z nebe nespadl, i my jsme se museli hodně učit:))
 

Všechny problémy, které nám zpočátku našeho působení ztěžovaly zpívání, jsme s Boží pomocí (a modlitbám ostatních) překonali. Proto velký dík za fungování naší scholičky patří v prvé řadě Pánu Bohu, v druhé pak všem, co se za scholičku modlí, podporují a samozřejmě i jejím členům. Dík patří i panu faráři, který nám umožnil zpívat a paní kostelnici, která nám ochotně slouží s transportem varhan a otevíráním kóru.

Tady bude naše motto, bude se zanedlouho losovat, nebo se vybere nejlepší návrh

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

Super!! 78 80%
Dobrý 4 4%
Ujdou 4 4%
Nic moc 7 7%
??? 12 12%

Celkový počet hlasů: 98

Historie Založení Aneb jak to všechno začalo

Psal se rok 2007, kdy v Táboře - Klokotech probíhalo Celostátní setkání mládeže, na kterém jsem se já Rejža potkala s Meriškou. Obě sme o sobě ani neměly páru, co sme pořádně zač:). Nějak sme se spolu ani nestačily dát do řeči, už proto, že se v Táboře nikdo nijak moc nevyspal a program byl totálně nacpanej parádními aktivitami (o tom někdy jindy).

 

Ale o měsíc později probíhalo v Sulíkově tradiční vinobraní, kde sme se opět viděly, tentokrát sme se dali i do řeči a nakonec po kratší debatě sme se nad kelímkem vypitého polejváku v euforii rozhodly, že zkusíme založit scholičku. Možná sme to tehdá v té euforii nebraly ani dost vážně, ale něco nás prostě hnalo jít jednou za naším panem farářem a setkat se s ním a představit mu náš nápad. A pan farář nápad přijal:)

 

Začali jsme zkouškou v říjnu, na první sobotu v prosinci jsme už hráli celou mši:). Snažíme se hrát a zpívat co nejlépe, proto víceméně pravidelně cvičíme a modlíme se i na tento úmysl. Chtěli bychom poděkovat hlavně Pánu Bohu za to, že nám sesílá Svého Ducha Svatého, který nám dává sílu a radost ze zpívání, dále pak všem lidem, kteří se za scholu modlí, nebo ji jiným způsobem podporují.

 

Rejža